Meny

Medarbetare

Helena Asklund

Utvecklingsledare Psykisk hälsa och Integration

Telefon: 070-6935477
E-post: helena.asklund@kfbd.se

 

 

Benitha Eliasson

Vetenskaplig ledare Socialtjänst

Telefon: 070-6931498
E-post: benitha.eliasson@kfbd.se

 

 

Björn Eriksson

Utvecklingsledare Miljö- och Samhällsbyggnad

Telefon: 070-5545803
E-post: bjorn.eriksson@kfbd.se

Karin Forsman

Projektledare jämställdhet

Telefon: 070-601 19 56

E:post: karin.forsman@kfbd.se

Annica Henriksson

Avdelningschef Utbildning och arbetsmarknad

Telefon: 070-6935485
E-post: annica.henriksson@kfbd.se

 

 

Mats Jakobsson

Vetenskaplig ledare Social Hållbarhet

Telefon: 070 – 6935455
E-post: mats.jakobsson@kfbd.se

Marja - Leena Komulainen

Samordnare eHälsa

Telefon: 070-3890029
E-post: marja-leena.komulainen@kfbd.se

 

Catrine Kostenius

Professor i hälsovetenskap och flexitforskare 

Telefon: 070-2000464

E-post: Catrine.kostenius@kfbd.se

Eva Lakso

Avdelningschef Social Välfärd

Telefon: 070- 693 54 17

E-post: eva.lakso@kfbd.se

Marie Larsson

Kommunikatör och förbundssekreterare

Telefon: 070-300 14 31
E-post: marie.larsson@kfbd.se

Ulrika Larsson

Utvecklingsledare HSL, äldreomsorg & funktionshinderområdet

Telefon: 070-6935429
E-post: ulrika.larsson@kfbd.se

Anita Lindfors

Avdelningschef Regional utveckling

Telefon: 070-5835807

E-post: anita.lindfors@kfbd.se

 

 

Thomas Lindmark

Teknik och IT

Telefon: 070-6661153
E-post: thomas.lindmark@kfbd.se

 

 

Catarina Lundqvist

Vetenskaplig ledare Utbildning och lärande

Telefon: 070- 6935433
E-post: catarina.lundqvist@kfbd.se

Marie Malkan

Administration och personal

Telefon: 0920-20 54 08 eller 070-6935478
E-post: marie.malkan@kfbd.se

 

 

Kajsa Myrberg

Förbundsdirektör

Telefon: 070-2427211
E-post: kajsa.myrberg@kfbd.se

Jörgen Nilsson

Projektkordinator

Telefon: +46 73 142 7345

E-post: jorgen.nilsson@kfbd.se

Lena Nyström

Utvecklingsledare Utbildning och lärande

Telefon: 070-3002358

E-post:lena.nystrom@kfbd.se

 

Lars Sandström

Utvecklingsledare Arbetsmarknad

Telefon: 070-5783853

E-post: lars.sandstrom@kfbd.se

Ingegerd Skoglind-Öhman

Vetenskaplig ledare socialtjänst

Telefon: 070-300 91 17

E:post: ingegerd.skoglind-ohman@kfbd.se

Åsa Sturk

Ekonomi

Telefon: 070-6935498
E-post: asa.sturk@kfbd.se

Karin Sundström

Utvecklingsledare äldreomsorg

Telefon: 070-6935418
E-post: karin.sundstrom@kfbd.se